ورود کاربر

آگهی های جدید بروز شده

پربازدیدترین آگهی ها

متفرقه چیست دات کام

عامل بروز دردهای مزمن

عامل بروز دردهای مزمن
تعداد بازدید : 30038

کسانی که درد مزمن دارند می گویند هیچ چیزی بدتر از آن نیست که دچار درد مزمن تضعیف کننده شوید و علت و راه کنترل آن را ندانید. به گفته محققان درمان درد مزمن به هیچ وجه مانند درمان عفونت ساده نیست. به گفته آن ها، بیمارانی که دچار درد مزمن هستند سابقه مشکلات عاطفی، جسمی و عفونت دارند. دکترگاری کاپلان که در زمینه دردهای مزمن و درمان آن تحقیقات زیادی انجام داده است، علل ایجاد این دردها را تفکیک کرده است.

 

ضربه عاطفی: به نقل از (Readers Digest) پزشکان پی برده اند، ضربه های عاطفی در گذشته می تواند به شکل دردجسمی مزمن، خود را نشان دهد. اگرچه هنوز ارتباط بین این دو کشف نشده است اما نتایج تحقیقات نشان می دهد، بیماران مبتلا به دردهای مزمن که به درمان های مرسوم واکنش نشان نمی دهند، اغلب در زندگی شان نوعی ضربه روحی دیده اند.

 

همچنین یک نظریه رایج این است که ضربه های عاطفی، آسیب های جسمی یا مسمومیت های محیطی، میکروگلیا (Microglia) را تحریک می کند. میکروگلیا، نوعی مولکول در سیستم مرکزی عصب است که ماده شیمیایی التهابی را ترشح می کند. بدن در برابر التهاب از دو طریق واکنش نشان می دهد؛ درد مزمن و اختلالات روحی روانی مانند اضطراب و افسردگی.

 

مصرف زیاد مسکن: مصرف افراطی مسکن، واکنش بدن به درد را تضعیف می کند و در نتیجه بدن برای آرام کردن درد به مسکن های بیشتر و قوی تری نیاز پیدا می کند. این امر در درازمدت به افزایش حساسیت به درد منجر می شود.

 

خواب نامناسب: با پایین آمدن کیفیت خواب، احساس درد افزایش می یابد. هنگام خواب عمیق، جریان خون در عضلات بیشتر می شود که این امر به رشد و ترمیم بافت ها کمک می کند. زمانی که فرد دچار کمبود خواب می شود، درد عضله افزایش پیدا می کند و قرص خواب نیز کمکی نمی کند زیرا این قرص ها تنها خواب ایجاد می کند. بدون این که کیفیت خواب را بهبود دهد. بنابراین فرد به مرحله ای از خواب عمیق که درد را از بین می برد، نمی رسد.

 

اختلال در کار معده: معده نیز دارای اعصاب و پرزهای ریز در دیواره خود به نام «ویلی» است. ویلی مانع از جذب سموم می شود. مصرف زیاد مسکن ها یا داشتن حساسیت به غذایی مانند حساسیت به گلوتن می تواند به ویلی و پایانه اعصاب آسیب برساند و به بروز بیماری به نام «معده نشتی» منجر شود.

 

کمبود منیزیم: منیزیم، جزو مواد معدنی ضروری در بدن است. این ماده حیاتی گیرنده گلوتامات مغز را مسدود می کند. این گیرنده، پیام های درد را انتقال می دهد. منابع غنی این ماده ، برگ های سبز، زردآلوی خشک، آواکادو، برنج سبوس دار، بادام، بادام هندی و موز است


کلمات کلیدی :
عامل بروز دردهای مزمن -

مطالب و اخبار مرتبط و مشابه
موفقیت های پلکانی
موفقیت های پلکانی
موفقیت های پلکانی
عرضه آیفون 5 طلایی در دبی باعث شگفتی شد !!
عرضه آیفون 5 طلایی در دبی باعث شگفتی شد !!
عرضه آیفون 5 طلایی در دبی باعث شگفتی شد !! آگهی رایگان | تبلیغات رایگان | درج آگهی رایگان در چیست دات کام
پیشینه کشاورزی در ایران
پیشینه کشاورزی در ایران
پیشینه کشاورزی در ایران
زندگينامه مختار ثقفي
زندگينامه مختار ثقفي
زندگينامه مختار ثقفي|مختار بن ابي عبيدة بن مسعود بن عمرو بن عمير بن عوف بن قسي بن هنبة بن بكر بن هوازن؛(1) از قبيله ثقيف؛ كـه قبيله مشهـور و گسترده...
کالری منفی ها
کالری منفی ها
این ها را بخورید و لاغر شوید
دلایل علمی تغییر رنگ درختان در فصل پاییز
دلایل علمی تغییر رنگ درختان در فصل پاییز
دلایل علمی تغییر رنگ درختان در فصل پاییز» نظرات
نام کاربر :
آدرس ایمیل :
کد امنیتی :

جهت تغییر کد امنیتی بر روی آن کلیک کنید
توضیحات :